بازارچه شهر سرو

با توجه به مرزی بودن شهر سرو و انجام مبادلات تجاری مانند صادرات و واردات انواع کالا، این شهر مکان مناسبی برای ایجاد بازارها و فروشگاه های مختلف شده است.اغلب کسانی که به ارومیه سفر کرده ان نام بازارچه سرو نامی آشنا برای آنهاست. شهر سرو در ۵۵ کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است که هم مرز با کشور ترکیه است گمرک نیز در این شهر قرار دارد. همین امر باعث شده که از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.این شهر با داشتن جمعیتی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر و مساحتی حدود ۷۵۰هکتار دارای بازارچه های مختلفی می باشد.

بازارچه ای که در فاصله یک کیلومتری گمرک شکل گرفته باعث شده هر روزه صدها نفر از این بازار دیدن کرده و اجناس مورد نیازشان را تهیه کنند. بازارچه سرو که از چندین مجتمع تجاری و مغازه های پراکنده زیادی تشکیل شده اجناسش مستقیم ازکشور ترکیه وارد می شوند.عمده محصولاتی که در بازارچه مرزی سرو به فروش می رسد پوشاک ترک و کیف و کفش می باشد.محصولات آرایشی بهداشتی با مارک های معروف ترکیه و کشور های دیگر در این بازارچه به صورت مستقیم عرضه می گردد.

پارک سیران که در فاصله چند صد متری این بازارچه قرار دارد محل مناسبی برای استراحت مسافران که از اقصی نقاط ایران به این بازارچه سر میزنند است.کمتر مسافری را می توان یافت که به ارومیه آمده باشد ولی از این بازارچه خرید نکرده باشد.

منبع: seeiran.ir

سایت ساز آنلاین
سایت ساز آنلاین با وردپرس و ارزان
طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان با وردپرس و آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *